Město Litoměřice podporuje svobodu Tibetu

tibvlajkampLitoměřice se znovu rozhodly podpořit Tibet. Na budově radnice visí ode dneška tibetská vlajka. Město se tak připojilo k mezinárodní kampani „Vlajka pro Tibet“. Na 10. března připadá 60. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci.

„Litoměřice se do významné akce zapojují pravidelně od roku 1996. Byly jedním z prvních čtyř měst v České republice, které vyjádřily solidaritu s Tibeťany. Učiníme tak i letos,“ uvedl starosta Ladislav Chlupáč poté, co radní města rozhodli vlajku opět vyvěsit.

Při povstání v roce 1959 zemřelo více než 80 000 Tibeťanů, statisíce Tibeťanů zemřely v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru. Cílem kampaně je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.

Podle Spolku Lungta, které informuje o tibetské problematice, se v loňském roce k akci připojilo 737 obcí, měst, městských částí nebo krajů. Letos se jich chystá zapojit 803. Vlajky vyvěšuje celá řada škol, včetně Univerzity Karlovy, a kromě různých organizací také mnoho občanů ČR.

Tibetskou vlajku na radnici z pověření starosty města vyvěsil pracovník infocentra Ondřej Přecechtěl (na fotografii).

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU