Show plná chemických pokusů nadchla stovky litoměřických školáků

denschemiimpPopulární show plná pokusů s názvem „Báječný den s chemií“ zavítala po úspěchu v ostatních městech poprvé i do Litoměřic. Na 650 žáků litoměřických základních škol a gymnázia dnes zaplnilo sál Kulturního a konferenčního centra, aby zhlédli zábavné a poučné vystoupení známých chemiků. Akci pořádala Nadace Unipetrol ve spolupráci s Vysokou školou chemick-technologickou a městem Litoměřice.

 

Po úvodním slovu starosty Ladislava Chlupáče a Andrey Křížové, vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích, již začala samotná tříhodinová show. Během ní se postupně představili vystupující v čele s Michaelem Londesboroughem, vědcem a popularizátorem chemie britského původu, který spolupracuje s nadací i při jiných projektech. Po něm děti svými pokusy ohromili i úspěšní mladí chemici Jan Havlík a Jakub Vlček. Speciálním hostem byla profesorka litoměřického gymnázia Adéla Marschallová. „Je dobře, že se zde koná takto unikátní akce, která je pro děti jistě velkým přínosem. Chemie je úžasný obor s velkou budoucností,“ uvedl starosta Chlupáč.

Show, kterou prováděla herečka Kateřina Hrachovcová a byla online přenášena na internetu, zaznamenala u školáků obrovský ohlas. „Chemie mě moc baví, a proto mám radost, že jsem se této akce mohl zúčastnit,“ vyjádřil své nadšení například Matěj Luksch ze ZŠ U Stadionu.  

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU