Tričko s motivem oslav Litoměřic má úspěch i na Srí Lance

srilan2mpTrička litoměřických oslav 800. výročí založení města doputovala až na dalekou Srí Lanku. Slečna Sahodha a její sestra Sithmi ho dostaly jako dárek od obyvatelky Litoměřic. Město a okolní krajinu, které jsou v motivu oslav na tričku vyobrazeny, si Sahodha (na fotografii vpravo) přijede v blízké době prohlédnout na vlastní oči.

„Trička jsem zaslala jako dárek a zároveň vzpomínku na naše setkání,“ sděluje Kateřina Černá, která se s osmičlennou rodinou seznámila během měsíční dovolené na tropickém ostrově. Trička s hravými ilustracemi spjatými s historií a polohou města se podle Litoměřičanky slečnám velmi líbila.

Šestnáctiletá Sahodha umí jako jediná z chudé rodiny anglicky. Kateřina Černá jim se svou rodinou darovala přebytek jídla, což bylo podnětem k bližšímu poznávání. „S úžasem jsme se seznamovali s kulturou exotické země,“ vypráví Kateřina. Aby mohly spřátelené rodiny zůstat v kontaktu, zakoupila dívce chytrý telefon s připojením na internet. „Pokud vše dobře dopadne, měla by Sahodha přijet koncem března na návštěvu do Čech,“ dodává Kateřina.

V souvislosti s upomínkovými předměty vydanými v rámci oslav 800. výročí vyhlásilo město Litoměřice soutěž. V průběhu celého roku lze na facebookové stránky „Litoměřice srdcem“ a „Město Litoměřice“, na e-mailovou adresu info [AT] litomerice [DOT] cz či osobně na informační centrum na Mírovém náměstí dodat fotografie, na kterých cestujete s upomínkovými předměty vydaných u příležitost oslav 800. výročí. „Na konci roku vyhodnotíme nejzajímavější fotky a autory oceníme pěkným dárkem,“ uvedla vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu městského úřadu Eva Břeňová. Jaké fotografie a z jakých koutů světa již dorazily, můžete sledovat ve fotogalerii na facebookových stránkách „Litoměřice Srdcem“.

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU