Litoměřičtí senioři opět zdolávají kanál La Manche

lamanchempPokořit pomyslný kanál La Manche je možné i v Litoměřicích. A přesně o to se v průběhu celého měsíce pokoušejí litoměřičtí senioři. Poslední lednový den v bazénu odstartoval již čtvrtý ročník akce s názvem „Přeplav svůj La Manche“.

 

První den si přišlo zasportovat 20 plavců. Počet zdolaných metrů si každý z nich pečlivě zaznamenává do kartiček a teprve součet na konci února ukáže, jak byli úspěšní. Jednou z účastnic byla například třiapadesátiletá Jaroslava Hojdarová. „Jsem zde již třetím rokem, moc mě to baví. Loni jsem se umístila na třetím místě v ženské kategorii,“ svěřila se s úspěchem plavkyně.

V minulém roce senioři během jednoho měsíce společnými silami uplavali celkem 205 300 metrů. „La Manche jsme překonali 6x a v celostátní soutěži jsme obsadili nádherné 4. místo,“ uvedla Ludmila Černá ze spolku Lipen, jenž akci organizuje. Nejlepší plavec, Jan Mayer, uplaval 35 200 metrů, Milan Pulgret 34 000 metrů a Jaroslava Chlupáčová 28 000 metrů.

Kdokoliv z dříve narozených má příležitost zavítat do bazénu všechny čtvrtky v tomto měsíci, tedy 7., 14. a 28. února, vždy od 12 do 13 hodin. Vstupné na akci je zdarma. Průkazky, do kterých si účastníci zaznamenávají výkony, lze vyzvednout v knihovně či přímo na pokladně bazénu. Na týchž místech je nutné kartičky nejpozději do 6. března odevzdat.

Akci pro seniory pořádá spolek Lipen pod patronací Zdravého města Litoměřice ve spolupráci s Městskými sportovními zařízeními.

 

Foto: Michaela Bubeníčková, Karel Pech

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU