Litoměřickým „íčkem“ loni prošlo 47 502 návštěvníků

test2Informační centrum v Litoměřicích má za sebou úspěšný rok. Od ledna do prosince ho navštívilo 47 502 návštěvníků. Je to o zhruba 4,5 tisíce více než v roce 2017, kdy do „íčka“ zavítalo 42 910 lidí. Většinu příchozích tvořili v roce 2018 Češi, kterých dorazilo 38 966, cizinců pak bylo méně (8536). Nejživěji bylo na IC v průběhu července, kdy do něj zavítalo 6946 návštěvníků.

 

Pracovníci litoměřického infocentra na rozdíl od většiny kolegů v obdobných zařízeních zajišťují i průvodcovskou činnost, přičemž zájem o tento typ služby se rok od roku zvyšuje. Podíleli se i na organizaci různých aktivit pořádaných městem či jinými kulturními organizacemi. Akce jako Místa přátelská seniorům, Muzejní noc, Dny evropského dědictví, Noc literatury, Česko zpívá koledy apod. se i loni setkaly s nebývalým zájmem. Spolu s Destinační agenturou České středohoří a biskupstvím zajišťovali i návštěvníky oblíbený „Okruh církevními památky“, v jehož průběhu bylo možno zhlédnout osm atraktivních turistických cílů.

Především však byli k dispozici turistům i místním obyvatelům a zodpovídali jejich dotazy. Mnohé z nich byly opravdu kuriózní. „Turista z Indie se například udiveně zeptal, zda u nás opravdu splachujeme pitnou vodou, Itala zajímalo, proč říkáme Ř, prý zní legračně. Návštěvník ze severu se zase dotazoval, jak dlouho bude trvat vedro, a Němce zajímalo, zda máme v Litoměřicích v zimě sníh. Američané zase byli uneseni všudypřítomnou řepkou a ptali se, co je to za krásné žluté květiny,“ vzpomněl s úsměvem na některé z loňských dotazů jeden z pracovníků „íčka“ Ondřej Přecechtěl.

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU