Děti z Klokánku potěšila předvánoční nadílka na městském úřadu

klokanek2mpPatnáct dětí z litoměřického Klokánku ve věku od dvou do šestnácti let si včera přišlo do obřadní síně Městského úřadu v Litoměřicích pro svou předvánoční nadílku. Jako každý rok uspořádal Nadační fond Kalich a město Litoměřice příjemné odpolední setkání u vánočního stromu spojené se zpíváním koled.

 

Děti se hned v úvodu svěřily se svými vánočními přáními. „Přála bych si telefon a kryt,“ zaznělo například od desetileté Danielky. „Já bych chtěla dostat oblečení, malovátka a kabelku,“ usmívala se devítiletá Jiřinka. Vedle telefonů, tabletů či aut na dálkové ovládání zaznělo například také přání strávit Vánoce s tetami v Klokánku, což byla slova, která byla tím nejhezčím dárkem právě pro tety, které se o děti starají. Samotnému rozdávání dárečků předcházelo společné zpívání koled a také vystoupení dětí, které dojalo všechny přítomné. Poté již děti dostaly balíčky, které na ně čekaly pod stromečkem.

Dary pro Klokánek spolu s poukazy na návštěvu kina od Nadačního fondu Kalich ve výši 15 tisíc korun a symbolický šek od města v hodnotě 20 tisíc korun na nákup potřebných věcí převzala z rukou zástupců města ředitelka Klokánku Ivana Prudičová, která nešetřila slovy díků. Vyjádřila však lítost nad faktem, že kvůli novému nařízení na ochranu osobních údajů  (GDPR) nemohly děti vystoupit se svými písničkami na vánočních trzích na Mírovém náměstí. „Bohužel bychom potřebovali souhlasy rodičů k této konkrétní akci a na konkrétní datum, a to nejsme schopni zajistit,“ vysvětlila ředitelka Prudičová. Ze stejného důvodu nebylo ani možné fotit děti během včerejší předvánoční nadílky (pozn. red.)

 

 

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU