V Litoměřicích byla otevřena Galerie Felixe Holzmanna

galfh2mpRozdával úsměvy na všechny strany. Postava natvrdlého chlapíka s brýlemi a ošuntělým pláštěm byla zárukou dobré zábavy. Řeč je o jedné z velkých osobností českého humoru Felixi Holzmannovi, jehož památce je věnována expozice, která byla dnes otevřena v přízemí litoměřické radnice na Mírovém náměstí. Slavnostního okamžiku se zúčastnila i dcera komika Irena Pettrichová.

Ač se narodil v Teplicích a dlouhá léta strávil v zahraničí, domov měl v Litoměřicích. „U nás bylo vždy veselo. Tatínek uměl problémy řešit s laskavým humorem a nadhledem,“ podělila se o vzpomínky na otce Irena Pettrichová. Byla první posluchačkou a kritikem scének, které si Felix Holzmann vždy sám psal.

Galerie Felixe Holzmanna se nachází v zasedací místnosti v přízemí městského úřadu. Je přístupná během otevírací doby informačního centra po předchozí domluvě s jeho pracovníky. Vstupné činí 20 korun a děti do 15 let mají prohlídku zdarma. K vidění jsou například slavný aluminiový klíček, banjo a fotografie. Návštěvníci se mohou zaposlouchat i do úryvků vtipných vyprávění. Na expozici dohlíží sám komik. Instalována je zde totiž kromě jiného i jeho busta pocházející z dílny litoměřického akademického sochaře Libora Piskláka.

NAHORU