Fotografie zavedou diváky do světa hudby

vystavanemmpSlavnostní vernisáží byla ve čtvrtek 15. listopadu v hale litoměřické nemocnice zahájena další fotografická výstava. Autorem cyklu, který nese název „Mezi tóny“, je známý litoměřický fotograf a dlouholetý redaktor Českého rozhlasu Miroslav Zimmer. Jak název napovídá, téma výstavy se točí kolem hudby, a to především těch, kteří ji hrají, tedy muzikantů. Autor tento žánr sám pojmenoval jako „hudební, music photo“.

 

„Mezi tóny“ je soubor dvaadvaceti fotografií vzniklých na koncertech i při jiných hudebních akcích a vystoupeních. Miroslav Zimmer je pojal nejen dokumentárně, ale v osobitém expresivním vyjádření se snaží hledat i své vlastní vnitřní pocity: „Nedíval jsem se do publika, to by mohla být samostatná kapitola na příště. Díval jsem se na muzikanty a tak trochu i do sebe.“

Jak dále prozradil, některé snímky jsou ještě z dob analogové fotografie, kdy se fotilo na film a kdy se fotograf mnohem obtížněji, než v dnešní digitální éře, musel vyrovnat s často špatnými podmínkami během hudební produkce. „Na záběrech najdete i osobnosti, které už, bohužel, nejsou mezi námi, jako třeba trombonistu Svatopluka Košvance či pianistu Arnošta Mináře,“ upozornil fotograf a na závěr dodal: „Věřím, že mezi tóny na této výstavě najdete i nějaký ten svůj…“.

Výstava fotografií Miroslava Zimmera v hale nemocnice potrvá do 8. ledna 2019.

 

Text a foto: Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality Nemocnice Litoměřice, a.s.

NAHORU