Děti se seznámily s činností záchranných složek

policiezcmpCelkem 315 žáků pátých ročníků litoměřických základních škol se dnes sešlo na Výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích. Tradičně se zde na mnoha stanovištích seznámily s činností integrovaného záchranného systému.

Děti si od záchranářů vyslechly detaily o jejich práci, mohly si dokonce prohlédnout vozidla i některé z předmětů, které policisté, hasiči či zdravotníci ke své práci potřebují. Vyzkoušet si mohly například handbike (kolo pro tělesně postižené), okusily, jaký je život slepých lidí. Pomocí speciálních brýlí zjistily, jak je těžké se pohybovat pod vlivem alkoholu. Na vlastní oči viděly, jaké pomůcky používají kriminalisté při vyšetřování různých případů. Vězeňská služba předvedla ukázku výcviku psů. Přítomné žáky akce nadchla. „Moc se mi líbila jízda na handbiku, simulátor opilosti a také ukázka výcviku psů,“ jmenovala nadšeně jednotlivá stanoviště jedenáctiletá Mariana Lukschová.

Akci organizovala Policie ČR ve spolupráci se Zdravým městem Litoměřice a dalšími organizacemi. „Celý den se povedl, akce splnila svůj účel – tedy ukázat dětem, co to je integrovaný záchranný systém. Děti byly nadšené, počasí vynikající, co víc si přát,“ zhodnotila Irena Vodičková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice.

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU