Dnes odstartoval veletrh technického vzdělání TECHDAYS

techdaysmpJiž třetí ročník veletrhu TECHDAYS dnes odstartoval na Výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích. Prezentují se zde firmy a školy s technickými obory. Cílem veletrhu středních škol a středních odborných učilišť z regionu je vzbudit u dětí zájem o řemeslo a techniku. Událost pořádá město Litoměřice ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou a Hospodářskou a sociální radou Litoměřicka.

Během prvního dne se představily střední školy zaměřené na technické obory a učiliště. Děti měly možnost seznámit se i se zástupci regionálních firem. Akci doplnil doprovodný program v podobě workshopů, výstavy modelů Merkur, praktických ukázek a experimentů. Prezentoval se také Dům dětí a mládeže Rozmarýn a Technický klub mládeže. „Letos jsme nově zařídili autobusy pro děti z mateřských škol z Litoměřic a okolních obcí. Snažíme se tak už u malých dětí vzbudit zájem o techniku,“ vysvětlila Andrea Křížová, vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích.

Ve čtvrtek bude veletrh pokračovat prezentací vysokých škol a proběhne diskuze na téma provázanost vzdělávacího systému a regionálního trhu práce. Zástupci firem i škol zde pohovoří o tom, jaké uplatnění nacházejí absolventi učňovských oborů.

Akce potrvá do pátku. Ve čtvrtek mohou zájemci zavítat na výstaviště od 8 do 18 hodin, v pátek pak od 8 do 13.30 hodin. Vstup je zdarma.

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU