Celý říjen se ponese ve znamení zdraví

dnyzdravimpI letos se Litoměřice zapojují do kampaně Dny zdraví s cílem podporovat zdravý životní styl, informovat o příčinách některých nemocí a realizovat akce na podporu duševního i fyzického zdraví. Obyvatelé Litoměřic se tak mohou po celý říjen těšit na přednášky, pozvánky do tělocvičen i na volné vstupy.

 

„Letošní kampaň ozvláštní v domě kultury ve dnech 8. a 9. října preventivní program s názvem Zdravé plíce. Žáci základních škol i veřejnost si budou moc prohlédnout nafukovací maketu plic, včetně reálného modelu nádoru plic, lektoři poskytnou široké veřejnosti informace o možnostech léčby a prevence rakoviny,“ nastínila jednu z akcí Irena Vodičková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice, které Dny zdraví ve spolupráci s partnery pořádá.

Ve čtvrtek 11. října je v místnosti Krajské hygienické stanice na Mírovém náměstí připraveno tradiční měření zdravotních ukazatelů, tentokrát s možností konzultace s nutričním specialistou. Na výlet do přírody můžete vyrazit s turisty, jsou zajištěny bezplatné vstupy do plaveckého bazénu i na bruslení v Kalich aréně. Mnoho zajímavých přednášek je připraveno v Knihovně K. H. Máchy.

Informace o kampani jsou průběžně aktualizovány na facebookových stránkách Zdravé město Litoměřice a MA21.

 

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU