Cyklopeloton litoměřických školáků zamířil do Třeboutic

cyklopelotonmpCelkem 120 dětí se sešlo dnes ráno na Mírovém náměstí před budovou radnice, aby odtud společně na kolech vyrazily do Třeboutic, kde na ně čekal zábavný program. Akce se uskutečnila v rámci mezinárodní kampaně „Evropský týden mobility“ a zároveň završila prázdninovou kampaň „Bez přilby už nevyjedu“. Slavnostního odmávnutí startu se chopil starosta města Ladislav Chlupáč.

 

Peloton vyrazil v čele se strážníkem městské policie a koordinátorkou Zdravého města Litoměřice Irenou Vodičkovou, kteří v spolupráci s Policií ČR akci pořádali. Akce se uskutečnila v rámci mezinárodní kampaně „Evropský týden mobility“ a zároveň završila prázdninovou kampaň „Bez přilby už nevyjedu“.

Podle Ireny Vodičkové se zapojilo všech sedm litoměřických základních škol. „I tato akce se nejen díky dnešnímu krásnému počasí vydařila. V soutěžních disciplínách na téma doprava a bezpečné chování zvítězily hned dvě školy – B. Němcové a Ladova. Děti si mohly také vyzkoušet jízdu na handbike a elektrokole a dle svého vyjádření si celé dopoledne opravdu užily,“ shrnula vydařený den Irena Vodičková.

 

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU