Provozovatel MHD v Litoměřicích slíbil nápravu, autobusy už jezdí

autobusmpVýpadky autobusových spojů litoměřické MHD, které město trápily v průběhu letních prázdnin, by snad již měly být minulostí. Po sérii jednání zástupců města se společností TD BUS a.s. dopravce přislíbil operativní nápravu a zajištění dalšího autobusu a řidiče pro Litoměřice. Podle sdělení výkonného ředitele společnosti by se proto už problémy opakovat neměly.

 

 „Výpadky způsobila jak transformace společnosti, tak personální nouze na celém dopravním trhu,“ vysvětlil vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Litoměřicích Jan Jakub s tím, že vedení města komunikuje i s dalšími společnostmi o možné spolupráci při řešení případné mimořádné situace.

Pokud nebude nový dopravce opětovně vybrán, a nezahájí tak svou činnost do poloviny příštího roku dle nastavených podmínek soutěže, bude v poskytování MHD pokračovat stávající dopravce, který má s městem uzavřenou smlouvu až do konce roku 2019. „V současné době je již vypsána soutěž. To, zda se podařilo vybrat nového provozovatele MHD, se ukáže během letošního podzimu,“ přiblížil další postupy města vedoucí Jakub.

S problémy ve veřejné hromadné dopravě, kdy hlavně o prázdninách docházelo k výpadkům autobusových spojů, se kromě Litoměřic potýká celý Ústecký kraj.

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU