Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Strážníci odměňují zodpovědné cyklisty

prilba1mpVzorní cyklisté opět dostávali odměny. Děti, dospělí i celé rodiny jedoucí na kole po cyklostezce podél Labe obdrželi včera odpoledne dárky za správnou cyklistickou výbavu. V Litoměřicích probíhá i letos v průběhu letních měsíců kampaň Zdravého města Litoměřice a městské policie „Bez přilby už nevyjedu“.

„Cílem preventivní bezpečnostní akce je upozornit děti a jejich rodiče na správné cyklistické vybavení jako předcházení nebezpečí vzniku vážných úrazů při pádu z jízdního kola. Chceme také, aby si byli cyklisté vědomi, že jsou součástí silničního provozu, s čímž se pojí i správné užívání bezpečnostních prvků,“ poukázala na význam akce Irena Vodičková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice.

„Na kole jezdím už od 4 let a nikdy nevyjíždím bez přilby,“ sdělila šestiletá Barbora Burianová (viz úvodní foto), která byla strážníkem městské policie a preventistou Robertem Čelkem seznámena s povinnou cyklistickou výbavou. Vzorní cyklisté obdrželi dárky v podobě bezpečnostních reflexních cykloprvků, jako například reflexní vesty, pásky, blikačky apod.

Akci pořádá Zdravé město Litoměřice ve spolupráci s městskou policií v rámci kampaně „Národní dny bez úrazu“. Na zajištění se dále podílely firmy Gerhard Horejsek a spol., s.r.o. a Cyklo & Hobby s.r.o.

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU