Nejaktivnější senioři získali ocenění

setkanimpSenioři se skvěle bavili u písniček oblíbené pěvecké dvojice Evy a Vaška. Jejich vystoupení bylo součástí již osmnáctého setkání „Přijďte mezi nás“, které se uskutečnilo ve středu 13. června v Kulturním a konferenčním centru Litoměřice. V rámci akce byla slavnostně zakončena kampaň Místa přátelská seniorům v Litoměřicích. Nejaktivnější účastníky ocenil starosta Ladislav Chlupáč, který zároveň poctil přítomné svým zpěvem s bandem Rosti Pechouška, společně s místostarostou Pavlem Grundem a dalšími zástupci radnice.

„Letošní ročník kampaně se těšil nejvyšší účasti od dob založení. Návštěvnost vzrostla o 25 % oproti minulému roku. Soutěžní kartičku si na informačním centru vyzvedlo 160 seniorů. Tak velký zájem nás velice potěšil,“ zhodnotil kampaň místostarosta Pavel Grund.

Kampaň začala 28. března setkáním s litoměřickým biskupem v jeho rezidenci na Dómském náměstí, které se účastnilo 95 zájemců, a skončila 31. května sportovním trojbojem v Domově U Trati. Celkem si účastníci užili 16 různých akcí, od odpočinkových, přes poznávací až po sportovní. Ocenění, v podobě knížek o Litoměřicích s věnováním a balíčků kosmetických potřeb, včera převzalo třiaosmdesát zástupců naší nejstarší generace, kteří se zapojili do více než poloviny připravených aktivit.

„Kampaně jsem se loni účastnila poprvé a zaujala mne. Letos se mi nejvíce líbila jóga, která mě inspirovala k dalšímu cvičení,“ uvedla Jaromíra Ludvíková, jedna z oceněných seniorek.

Setkání seniorů pořádá Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Litoměřice. Další je plánováno na prosinec.

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU