Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Litoměřický park provoněly fairtradové dobroty

fermpV Jiráskových sadech v sobotu 12. května společně posnídaly desítky lidí. Voňavé bábovky, chutné pomazánky se surovinami od místních pěstitelů, buchty a sušenky připravené z biopotravin, doma upečené pečivo, fairtradová káva, čaj nebo kakao. To byly nejčastější dobroty, které si účastníci s sebou přinesli na Férovou snídani.

Piknikový happening se konal na více než 170 místech v republice. V Litoměřicích se lidé sešli již poosmé, aby dali najevo, že jim není lhostejné, kdo a za jakých podmínek plodiny pěstuje.

„Během pikniku, kdy nám počasí přálo, si účastníci mohli vyrobit fair trade tašky z biobavlny, zakoupit řemeslné výrobky z Keni a také si zasoutěžit o nejlepší fairtradovou dobrotu,“ informovala Bohdana Dojčinovičová, koordinátorka Fairtradového města Litoměřice. Na akci měli možnost občané získat látkové tašky zajištěné odborem životního prostředí, který inicioval kampaň boje proti igelitkám (informovali jsme zde).

O doprovodný program se postarali členové mladého zastupitelstva ve spolupráci se střediskem ekologické výchovy SEVER a žáci Masarykovy základní školy.

Fair trade dává lidem ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Zemědělci dostávají za svou kávu nebo kakao spravedlivě zaplaceno, pěstují s ohledem na životní prostředí a jejich děti mohou chodit do školy. Další informace o Férové snídani NaZemi naleznete na www.ferovasnidane.cz.

Foto: Férové snídaně se zúčastnily desítky lidí. Přítoměn byl i tajemník MěÚ Litoměřice Milan Čigáš, který moderoval soutěž o nejlepší fairtradovou dobrotu. (poslední fota)

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU