Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

ARMY TESTEM prošly téměř dvě stovky sportovců

armytest2mpCelkem 191 dětí ze základních a středních škol i zájemců z řad veřejnosti se sešlo včera na prvním litoměřickém ARMY TESTU, aby si otestovali svou fyzičku. Akce se konala pod záštitou člena výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a litoměřického místostarosty Karla Krejzy.

 

Cvičení probíhalo po skupinách, samotný test trval vždy dvě hodiny. Účastníci si vyzkoušeli například výdrž ve shybu, leh-sedy, měření předklonu, běh na 6 nebo 12 minut či dřepy čelem ke zdi. Muži navíc předvedli kliky a shyby. Každý se v závěru dozvěděl, jak uspěl, jaké byly jeho výkony ve srovnání s kritérii pro příslušníky armády a získal vysvědčení a náramek odpovídající jeho výkonu. Ti nejlepší si odnášeli černý náramek, vysloužit si mohli i zelený a šedý. Výkony zúčastněných se značně lišily. V jedné skupině například dosáhly všechny děti černého náramku, naopak v některých týmech nezískal nejvyšší ocenění ani jeden člen. Podle organizátora akce Ludvíka Cimburka však všichni zvládli test výborně. „Cvičilo se v krásném prostředí školy U Stadionu, v nádherném počasí, s průběhem akce jsem spokojen,“ uvedl Ludvík Cimburek.

Jednou z účastnic byla například Bára Holcová ze Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb Litoměřice, která si z testu odnesla šedý náramek. „Celou akci jsme si všechny užily. Nejtěžší pro mě byl dvanáctiminutový běh, do armády bych se nedostala,“ zhodnotila svůj výkon se smíchem Bára.

ARMY TEST je projekt, jehož cílem je motivovat děti i k dospělé k pohybu a zdravému životnímu stylu a koná se postupně v mnoha městech České republiky. Test vychází z disciplín pro přezkoušení tělesné zdatnosti vojáků a vojákyň Armády České republiky.

Foto: ARMY TESTU se zúčastnily děti litoměřických základních a středních škol, ale i zájemci z řad veřejnosti. Akce proběhla pod záštitou litoměřického místostarosty Karla Krejzy, který si také vyzkoušel náročnost cviků (poslední foto) 

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU