Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Noc literatury přilákala desítky posluchačů

nlmp1Litoměřice se již popáté připojily k mezinárodní akci Noc literatury. Ve středu 9. května se zde četlo na třech místech, a to v atriu městského úřadu, na parkánech Severočeské galerie a v parku Václava Havla.

„Učitelé a žáci Základní umělecké školy Litoměřice četli ukázky z děl evropské literatury v atriu MěÚ a na parkánech Severočeské galerie. V parku Václava Havla v kavárně Fér kafé předčítal spisovatel a písničkář Jan Burian,“ informovala pracovnice infocentra Jitka Maximiliánová. Na všech stanovištích bylo pro účastníky připraveno drobné občerstvení. Posluchači během večera přecházeli mezi stanovišti, kde zazněly různé úryvky z předem vybraných knižních titulů.

Literární happening proběhl ve více než 50 městech České republiky. Veřejnost se tak netradičním způsobem seznámila s tvorbou současných evropských spisovatelů.  Noc literatury se koná pravidelně v předvečer zahájení největšího knižního veletrhu v zemi Světa knihy.

Noc literatury organizují Česká centra ve spolupráci s EUNIC (Sdružením kulturních institutů zemí EU), zahraničními zastupitelskými úřady, Zastoupením Evropské komise v ČR a nakladatelstvím Labyrint. S městem Litoměřice akci pořádali spolek Lipen, knihovna K. H. Máchy a další partneři.

Foto: Eva Břeňová

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU