Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Litoměřický městský úřad je nejpřívětivějším v kraji

privetivyuradmpPrvní příčku v soutěži „Přívětivý úřad“ obhájil i letos za Ústecký kraj Městský úřad Litoměřice. Cenu od zástupců Ministerstva vnitra (MV) včera převzal v Praze tajemník úřadu Milan Čigáš. Druhé místo obsadil Most, třetí Děčín. Celkem se do soutěže přihlásilo 151 obcí s rozšířenou působností.

 

Přívětivý úřad je soutěží mapující přívětivost a otevřenost obecních a městských úřadů vůči občanům. Prvenství si tajemník Čigáš cení, zároveň však cítí, že je závazkem a zároveň výzvou. „Ocenění nám potvrzuje, že jdeme správnou cestou. Je velkým úspěchem porazit magistrátní města a ocitnout se v jejich společnosti na prvních příčkách,“ uvedl Milan Čigáš.

V soutěži MV hodnotí poskytování nadstandardních služeb nebo běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Města jsou posuzována podle 51 kritérií hodnotících dostupnost, transparentnost a komunikaci úřadu, možnost participace občanů a další aktivity. V rámci soutěže ministerstvo každoročně vydává brožuru s příklady dobré praxe. Litoměřice se letos jako jediné pyšnily hned dvěma zveřejněnými příklady. Těmi jsou dobrovolnické aktivity úřadu a nedávno vydaná interaktivní výroční zpráva za rok 2017 dostupná na webových stránkách města. V uplynulých ročnících zaujal úřad například pořádáním prorodinných aktivit, nově vybudovaným Czech POINTEM v litoměřické nemocnici či bezplatnou právní poradnou. Má však mnohem více vstřícných aktivit, například rozklikávací rozpočet, tlumočníka pro neslyšící nebo nové mobilní aplikace. Pokračuje také v budování bezbariérového úřadu, od konce minulého roku je pro seniory a tělesně postižné otevřena kancelář s přístupem přímo z Mírového náměstí.

Foto 1: Tajemník úřadu Milan Čigáš (vlevo) převzal cenu z rukou zástupců Ministerstva vnitra a Krajského úřadu Ústeckého kraje

Foto 2: Milan Čigáš se zástupci MV a KÚ

Foto 3: Města, která se umístila na prvních třech místech. Kromě Litoměřic Most a Děčín

Foto 4: Zástupci litoměřické radnice s oceněním. Zleva: místostarosta Pavel Grund, starosta Ladislav Chlupáč, místostarosta Václav Červín a tajemník úřadu Milan Čigáš.

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU