Vinařské Litoměřice hlásí 5 tisíc návštěvníků a hostů výstavy

vlitmpPět tisíc spokojených návštěvníků a hostů výstavy. Taková je bilance 16. ročníku Vinařských Litoměřic, které se konaly v pátek a v sobotu v Kulturním a konferenčním centru Litoměřice. Hned v úvodu předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček ocenění symbolizující zařazení VL mezi nejprestižnější akce kraje, označované „Rodinným stříbrem Ústeckého kraje“.

Převzal jej Pavel Kacerovský z Ortopedického centra Ústí nad Labem, které je organizátorem této prestižní akce, jejíž obliba rok od roku stoupá. Rozdány byly desítky stříbrných a zlatých medailí vínům, která v soutěži získala nejvyšší bodové hodnocení. Titul šampiona putoval do Vinařství Lahofer, za které jej pro Ryzlink rýnský, 2015, pozdní sběr přebíral Miroslav Láska. Velký úspěch ale zaznamenalo i domácí vinařství. Klášterní vinné sklepy Litoměřice získaly zlatou medaili za Ryzlink rýnský (jakostní odrůdové víno, ročník 2016), který se stal v soutěži nejvýše hodnoceným vínem vinařské oblasti Čechy.

Kromě politiků navštívila Vinařské Litoměřicei i řada osobností, jako například sexuolog Radim Uzel nebo režisér Zdeněk Troška. Skvělou náladu 16. ročníku VL i letos dokreslila cimbálovka Jožky Šmukaře.

 

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU