Basketbalový turnaj vyhrála ZŠ Havlíčkova

basket5mpStarostův pohár. Tak se jmenuje basketbalový turnaj pro žáky prvního stupně základních škol. V pátek 2. března se ho zúčastnilo přibližně padesát chlapců a dívek ze ZŠ Masarykova, ZŠ Havlíčkova, ZŠ U Stadionu a ZŠ Terezín.

 

„Basketbal za Litoměřice jsem hrál třicet let. Mám tento sport velice rád a vy, děti, jste si vybraly velmi dobře,“ zavzpomínal při předávání cen starosta Ladislav Chlupáč, pod jehož záštitou se turnaj konal. Dále pochválil hráče a hráčky za předvedené výkony a popřál všem účastníkům mnoho úspěchů v počátcích jejich basketbalové kariéry.

Samotný turnaj se skládal ze šesti utkání. Každý zápas se dále dělil na čtyři části. V první dovednostní části soutěžily školy v různých štafetách s míčem. Druhá část byla střelba na koš. Třetí a čtvrtou část tvořila utkání mladších a starších dětí. Nejúspěšnější byla nakonec ZŠ Havlíčkova, ale basketbalovou zdatnost prokázali všichni zúčastnění žáci.

Turnaj pořádaný Slavojem BK Litoměřice byl součástí nového projektu „Basketbal do škol“ pro rozvoj členské základny klubu. Starostův pohár podpořila Česká basketbalová federace.

Text: Jan Šotnar, Andrea Neckařová

Text pod foto: Starosta Ladislav Chlupáč předal poháry zástupcům nejlepších týmů basketbalového turnaje.

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU