Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Burza škol pomáhá rodičům rozhodnout

burza skol 2018 mp 2

V prostorách litoměřického hradu se to hemžilo předškoláky. Rodiče budoucích prvňáčků zde mohli načerpat cenné informace, které jim pomohou s výběrem základní školy. Na akci s názvem Burza škol představil své kroužky poprvé i Dům dětí a mládeže Rozmarýn. „Také základní umělecká škola nabídla své obory. Nechyběli ani zástupci z pedagogicko-psychologické poradny, aby poskytli rodičům poradenství před vstupem dítěte na základní školu,“ doplnila Monika Mejtová, organizátorka akce a ředitelka Mateřské školy Litoměřice.

Prezentovalo se šest základních škol zřizovaných městem i soukromá škola Lingua Universal. Zatímco rodiče sbírali užitečné informace, pro děti byly připravené zábavné aktivity, které zajistily učitelky z mateřských školek Paletka a Mašinka.

„Akce pomáhá k tomu, aby škola získala nové žáky. Máme prostor se prezentovat. Když za námi rodiče přijdou s tím, že chtějí, aby k nám nastoupilo i druhé dítě, je to pro nás pochvala, že děláme svou práci dobře,“ s úsměvem sdělily učitelky ze 4. ZŠ U Stadionu, která se akce zúčastnila již třetím rokem.

Text a foto: Andrea Neckařová

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU