Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Studenti diskutují nejdůležitější problémy města

forum masarykova mpŽáci litoměřických základních škol mají opět příležitost říci bez ostychu, co se jim ve škole i ve městě líbí, nebo naopak, co by si přáli vylepšit. Diskusi dnes odstartoval třetí ročník Školních fór na ZŠ Masarykova. Studenti druhého stupně se zároveň dozvěděli, že město jejich podněty bere vážně. „Jedním z hlavních problémů byla v minulém roce rozbitá cyklostezka podél Labe. Město konalo a situaci vyřešilo. V současné době je již cyklostezka opravena,“ sdělil předseda Národní sítě Zdravých měst a litoměřický zastupitel Petr Hermann.

Cílem Školních fór je získat pohled mladé generace na současné podmínky a budoucí rozvoj školy, kterou navštěvují. Zároveň je smyslem probouzet u dětí zájem o veřejné dění a ukázat jim, že i ony ho mohou ovlivnit. V Litoměřicích se do Školních fór zapojují všechny základní školy. Také v tomto roce vyvrcholí celá série 13. března společným „Mladým fórem“, kterého se účastní zástupci základních škol spolu se školami středními.

„Akce loňského roku byly na vysoké úrovni. Děti přicházely s rozumnými nápady a dokázaly kriticky vystihnout i to, co se jim nelíbí,“ konstatovala koordinátorka Zdravého města Litoměřice Irena Vodičková.

Způsob práce s mládeží, jakým probíhá v Litoměřicích od roku 2015, je vzorem i pro ostatní členy celorepublikové Národní sítě Zdravých měst ČR. V roce 2017 tak proběhlo celkem již 18 Školních fór, letošní rok očekává další nárůst.

Bylo vytvořeno také propagační video. Podívejte se na něj.

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU