Magnetická rezonance už je v nemocnici v provozu

rezonancempSkvělá zpráva pro obyvatele Litoměřic i okolí. V litoměřické nemocnici dnes bylo slavnostně uvedeno do provozu zcela nové pracoviště magnetické rezonance.

Náklady dosáhly 31,5 milionu korun, z čehož samotný přístroj stál 26,5 milionu korun. Nákup uhradilo město jako zřizovatel zdravotnického zařízení. Zbývající částku určenou na stavební úpravy pokryla nemocnice z vlastních zdrojů. Obzvláště náročné bylo stěhování přístroje, který musel být na místo dopraven vcelku, tudíž jeho cesta byla pláštěm budovy doslova probourána.

Velkou radost z magnetické rezonance, které dnes žehnal i biskup Jan Baxant, postupně vyjádřili zástupci města se starostou Ladislavem Chlupáčem a představitelé nemocnice v čele s výkonným ředitelem Radkem Lončákem. Nechyběl ani náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Personál radiologického pracoviště byl zaškolen celou řadou odborníků, včetně zahraničních. V současné době se na střeše pavilonu H ještě dokončuje výměna vzduchotechnických jednotek sloužících pro celé radiologické pracoviště i pro jídelnu zaměstnanců.

 

 

NAHORU