Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Město koupí roubenku pro potřeby Ladovy základní školy

roubenka pokratice 10Město má zájem o koupi napůl hrázděné a napůl roubené kulturní památky nacházející se v těsném sousedství Ladovy základní školy. Za 3 miliony korun, což je o 300 tisíc korun méně než odhadní cena, jsou zastupitelé chátrající objekt ochotni zakoupit.

 

„Škola se tímto směrem nepotřebuje rozšiřovat. Bohužel stav objektu se zhoršuje. Část střechy spadla při poslední vichřici. Majitel naštěstí pohotově zajistil opravu, na to však spoléhat do budoucna nelze,“ vysvětlil, proč by město mělo roubenku odkoupit, místostarosta a ředitel školy Václav Červín.

Nejde přitom o novou myšlenku. Existuje totiž z 90. let projekt využití objektu pro potřeby školy. Nyní ho stačí jen zaktualizovat, aby vyhovoval i náročnějším hygienickým požadavkům. „Sloužil by jako školní klub, školní družina a výtvarný ateliér,“ nastínil možnosti využití místostarosta Červín. Podle něj lze využít některého z dotačních titulů vypisovaných každoročně Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy s cílem zvýšit kapacity určené pro zájmovou činnost dětí, případně dotace z Ministerstva kultury určené na záchranu kulturních památek, mezi které roubenka nacházející se v srdci pokratického sídliště patří.

Objekt přežil na konci 80. let bourání staré zástavby, kterou nahradilo panelové sídliště. „Stavbu následně získala do svého majetku stavební firma, poté byla předmětem exekuce. Následně šla do dražby, v níž uspěl jediný tehdejší zájemce – pan Chládek z černošické společnosti Morton Plus,“ připomíná vedoucí odboru správy majetku města Václav Härting. Město se tehdy bohužel o dražbě nedozvědělo.

 

Text pod foto:
Místostarosta Červín před roubenkou, která je ve špatném technickém stavu. Fota Anna Hrochová

 

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU