Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Litoměřickým „íčkem“ prošlo v roce 2017 celkem 42 910 návštěvníků

infocentrum hanka mpInformační centrum Litoměřice uzavřelo další úspěšný rok. Jeho služeb využilo v roce 2017 42 910 osob, z toho 34 351 tuzemských návštěvníků a 8 559 cizinců. Kalich navštívilo 3 504 osob, expozici „Důl Richard v proměnách času“ 1 324 osob a prohlídek města se zúčastnilo 1 328 osob.

 

Pracovníci informačního centra se podíleli na organizaci různých aktivit pořádaných městem Litoměřice či jinými kulturními organizacemi. Akce jako Místa přátelská seniorům, Muzejní noc, Dny evropského dědictví, Noc literatury, Česko zpívá koledy se setkala s nebývalým zájmem a zúčastňovalo se jich stovky osob. Spolu s Destinační agenturou České středohoří a litoměřickým biskupstvím zajišťovali pracovníci litoměřického „íčka“ úspěšnou akci Okruh církevní památky, kde měli návštěvníci možnost navštívit šest atraktivních turistických cílů, které jsou většinou přístupné pouze výjimečně.

„Denně zaznamenáváme desítky i stovky dotazů. Největší počet se týkal informací zaměřených na cestovní ruch – co by turista měl navštívit, kde se ubytovat, kam na dobré jídlo, jak strávit volný čas a podobně. Velké množství návštěvníků je z řad občanů města. Lidé shánějí řemeslníky, firmy, instituce, služby, jízdní řády,“ sdělila Hana Mildová z litoměřického infocentra.

Mnohé dotazy jsou vskutku kuriózní. „Například chtěl pán vystavit potvrzení pro pojišťovnu, že v určitém dni v Litoměřicích padaly kroupy, další zajímavou otázkou bylo, zda se dá někde u nás plavat s delfíny, jak velké spropitné se dává u nás v restauracích, kam s nalezeným netopýrem, jestli nemáme nějakého průvodce na sběr hub, dotaz na nabídku sexuálních služeb, kde nahlásit šikanu v hospodě a jiné,“ dodala s úsměvem Hana Mildová.

K 31. prosinci 2017 došlo k organizačním změnám, byla zrušena příspěvková organizace Centrum cestovního ruchu a informační centrum se stalo součástí Městského úřadu Litoměřice.

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU