Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Litoměřice obhajovaly nejvyšší kategorii kvality veřejné správy

obhajmpExcelentní prezentace oblastí udržitelného rozvoje, vynikající pojetí veřejné správy a neustálá snaha o vylepšování systému řízení a rozvoje města a kvality života obyvatel. Tak hodnotila zhruba dvacítka členů hodnotitelské komise prezentaci letošních výsledků práce vedení a odborů Městského úřadu v Litoměřicích dosažených ve spolupráci s příspěvkovými organizacemi a řadou partnerů z řad neziskových organizací.

 

Hodnocení z úst odborníků zazněla včera odpoledne v konferenčním sále hradu, kde se v rámci Zdravého města a místní Agendy 21 (MA21) konala veřejná obhajoba kvality veřejné správy. V ní město Litoměřice obhajovalo zařazení do nejvyšší kategorie A, kde je společně s Chrudimí.

„Pozice města, které obhajuje špičkovou pozici, je extrémně těžká. Dnes mě potěšily nejen excelentní výsledky, ale hlavně fakt, že Litoměřice pracují s expertními posudky hodnotícími jejich práci,“ konstatovala například Marie Petrová, vrchní ministerský rada a předsedkyně pracovní skupiny MA21 Rady vlády pro udržitelný rozvoj.

Na hodnocení a doplňující dotazy došlo po představení Akčního plánu, ve kterém je řešeno deset oblastí – doprava, životního prostředí, veřejná správa, školství, kultura, sociální oblast, územní rozvoj, zdraví obyvatel apod. Zatímco oblast globální odpovědnosti dosáhla při posledním auditu excelentních výsledků, například v oblasti životního prostředí nebo podnikání zazněly připomínky ke zlepšení.

Jedním z výsledků auditu v této oblasti bylo například přijetí nápravných opatření vedoucích k ochraně ovzduší. „Ve spolupráci s podnikateli propagujeme elektromobilitu, připravujeme stavbu dobíjecích stanic, chystáme instalaci monitorovací sítě stavu ovzduší se zaměřením na polétavý prach s cílem zjistit směr dálkového přenosu prachu, intenzivněji kropíme komunikace,“ jmenoval některá z přijatých opatření vedoucí odboru životního prostředí městského úřad Pavel Gryndler, který informoval i o projektech vedoucích k využití dešťové vody, o úspěchu Dne otevřených dveřích v úložišti Richard, systematickém boji s invazivními rostlinami na území města apod.

„Zda Litoměřice obhájily nejvyšší kategorii A, jež je dokladem vysoké kvality veřejné správy, se dozvíme na národní konferenci konající se 7. prosince v Praze,“ uvedl zastupitel, politik Zdravého města a MA 21 a předseda Národní sítě Zdravých měst Petr Hermann.

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU