Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Sčítače prověří dopravu v Litoměřicích

mestompCentrum Litoměřic se podrobí výzkumu intenzity dopravy. Nenápadná sčítací zařízení zaznamenají dopravní vytíženost v historické části města od 13. do 20. října. Díky těmto šetřením a informacím od občanů z probíhajícího průzkumu dopravního chování získá město vstupní data pro dopravní model, který může v budoucnu pomoci s organizací dopravy Litoměřic. „Naměřené hodnoty budou vodítkem pro základní výpočty a statistiky popisující složení dopravního proudu, rozložení intenzit dle kategorií a časové periody či statistiky popisující průběh rychlostí na měřené lokalitě,“ vysvětlila Barbora Novotná Březovská z Centra dopravního průzkumu.

 

Měření zajistí automatický sčítač dopravy (ASD - Sierzega SR4), který zaznamená každé vozidlo v měřeném profilu. K němu následně přiřadí informace o směru jízdy, rychlosti, délce, kategorii i odstupu od předchozího vozidla v sekundách včetně času průjezdu. Zařízení pracuje s rozsahem rychlostí od 3-250 km/h. Je autonomně napájeno a má kompaktní rozměry, neovlivňuje tedy řidiče v dopravním chování. „Sčítače se nejčastěji umísťují na sloupky dopravních značek. Dopravu prověří v ulicích Lidická, Michalská, Velká Dominikánská, Dlouhá, Mostecká a Jarošova. Kromě těchto ulic pak ještě na třech místech vytipovaných Centrem dopravního výzkumu v souvislosti s připravovanou rozptylovou studií,“ doplnil projektový manažer udržitelné dopravy Zdeněk Zabilanský z Městského úřadu Litoměřice.

Výzkum intenzity dopravy navazuje na směrový průzkum dopravy organizovaný Centrem dopravního výzkumu v měsíci září. Výsledky měření město obdrží do konce roku 2017, dopravní model bude zpracován v první polovině roku 2018.


Mohlo by vás také zajímat

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU