Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Na výstavišti začal veletrh technického vzdělávání TECHDAYS

tempŘemeslo má zlaté dno a techniky se není třeba bát. To se snaží dětem končícím základní školu ukázat veletrh Techdays, který právě dnes začal na litoměřickém výstavišti. Devět středních škol a učilišť technického směru a zhruba stejný počet firem se snaží u žáků 8. a 9. tříd vzbudit zájem o techniku. Avizována je účast zhruba tisícovky mladých.

 

Techdays je totiž ojedinělá přehlídka škol z Litoměřicka nabízejících technické obory a regionálních firem, které pociťují nedostatek kvalifikovaných, technicky vzdělaných lidí. Prezentuje se zde i Technický klub mládeže při Domu dětí a mládeže Rozmarýn, který nabízí zájmovou činnost hned v několika sekcích. Nechybí ani praktické ukázky učebních oborů či středoškolské odborné činnosti.

„Studuji s využitím stipendijního programu Lovochemie, kam chodím na praxi, vysokou školu chemickou. Po dokončení bych zde rád zůstal pracovat,“ vyprávěl Lukáš Holub u stánku Lovochemie žákům 9. tříd, kteří budou za několik měsíců stát před rozhodnutím, kam dál. Právě veletrh Techdays jim chce pomoci usnadnit rozhodování. „Už dávno totiž neplatí, že řemeslníci jsou lidé se špinavými rukami. V současné době i oni pracují se sofistikovanou technikou,“ konstatoval radní Ústeckého kraje Miroslav Andrt, který veletrh společně se starostou Litoměřic Ladislavem Chlupáčem a předsedou Okresní hospodářské komory Litoměřice Zbyňkem Pěnkou zahajoval.

Na téměř stoprocentní šanci uplatnit se na trhu práce s technickým vzděláním pak upozorňují žáky a studenty i pracovníci Úřadu práce, kteří je na veletrhu vybavují radami, znalostmi a řadou propagačních materiálů.

Brány výstaviště jsou návštěvníkům otevřeny ve čtvrtek i v pátek od 8 do 15 hodin.

 


Mohlo by vás také zajímat

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU