Litoměřice jsou společensky odpovědným městem. Získaly 1. místo v soutěži

oceneni male mpDalší ocenění za dobrou práci získalo město Litoměřice. Ve třetím ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost se umístilo v kategorii „Veřejný sektor – obce“ na prvním místě. Litoměřice tak vystřídaly loňského vítěze, město Most. Ocenění převzali v Císařském sále muzea města Ústí nad Labem místostarostové Karel Krejza, Pavel Grund a tajemník městského úřadu Milan Čigáš.

„Jedná se o další potvrzení toho, že společně odvádíme dobrou práci,“ potvrdil tajemník Milan Čigáš a dodal, že jedním z důležitých hodnotících kritérií byla odpovědnost města vůči svým zaměstnancům a komunikace směrem k občanům i nevládním organizacím. Ve své přihlášce do soutěže i prezentaci představil například litoměřická školní fóra, angažovanost a realizace nápadů ze strany zaměstnanců městského úřadu, prorodinnou zaměstnaneckou politiku a s ní spjatý Prorodinný den, možnost platby kartou přímo na městském úřadě, bezplatné právní poradenství občanům města, Czech POINT v městské nemocnici a mnohé další.

„Společenská odpovědnost organizací je definována jako kontinuální závazek chovat se eticky, přispívat k ekonomickému růstu a zároveň se zasazovat o zlepšení kvality života zaměstnanců a jejich rodin, stejně jako lokální komunity a společnosti jako celku. V závislosti na tomto konceptu byly oceněny organizace, které jsou dobrými zaměstnavateli, organizace, které podporují rozvojové aktivity v regionu a přispívají ke zlepšení image Ústeckého kraje,“ zveřejnila Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje.

Kraj rozdával ocenění i v dalších kategoriích. Kromě obcí soutěžily ve vlastních skupinách také podnikatelské subjekty do 250 zaměstnanců, nad 250 zaměstnanců a nad 1000 zaměstnanců i organizace veřejného sektoru. Z pěti oceněných subjektů byly tři z Litoměřicka – spolu s městem Litoměřice patřily mezi vyhlášené vítěze i Mondi Štětí a.s. a společnost HENNLICH s.r.o.

 

 

NAHORU