Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Litoměřice ovládne v neděli cyklistika. MTB Tour zamkne Labskou stezku

podzimnizamykanils2017nahled1Pod záštitou starosty a ve spolupráci se Zdravým městem Litoměřice pořádá Destinační agentura České středohoří již třetí ze série cyklistických závodů MTB Tour České středohoří. Cyklomaraton pro širokou veřejnost odstartuje 24. září tradičně na Mírovém náměstí. Spolu s ním se uzamkne Labská stezka.

„Populární elektrokola či koloběžky k vyzkoušení, skákací hrad, naučnou cyklostezku a k tomu další doprovodný kulturní program připravujeme pro návštěvníky na nedělní 10. až 16. hodinu. Cyklistům nabídneme diagnostiku a základní servis kol přímo na místě, dále zde bude možné vyzkoušet také handbike trenažér simulující jízdu na tomto speciálním bicyklu,“ prozradil o Podzimním zamykání Labské stezky Michal Horáček z Destinační agentury České středohoří.

Ani ze strany MTB Tour nuda na Mírovém náměstí rozhodně nebude. V centru Litoměřic proběhne celodenní doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na Sváťovo dividlo, testování vozů Škoda, zahraje Nestel postel a vystoupí Funky Dangers.      Přímo na závodní trati cyklisty čeká řada novinek, mezi nimi velmi atraktivní trailové trasy. Událostí provede speciální host, známý showman a všestranný sportovec Jakub Kohák.

A proto, že se akce koná během Evropského týdne mobility, proběhne zároveň prezentace dopravy šetrné k životnímu prostředí. Návštěvníkům bude prezentována široká nabídka a možnosti, jak poznávat náš region bez aut – na kole, pěšky, turistickými vláčky či lodní turistickou dopravou.

Spolu s akcí tohoto formátu se připravují také změny v dopravě. Úplná uzavírka Mírového náměstí potrvá od soboty 23. září do neděle 24. září do 19 hodin.


Mohlo by vás také zajímat

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU