Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Nejstarší obyvatelka Litoměřic oslavila 101. narozeniny

svickympSlavnostní nálada dnes panovala v Domově pro seniory na Dómském pahorku v Litoměřicích. Paní Vlasta Šumová, nejstarší obyvatelka města, zde v neuvěřitelné pohodě oslavila 101. narozeniny. Hýřila dobrou náladou a radostí z toho, kolik hostů se na oslavě sešlo.

 

Loňskou stovku slavila ještě ve svém bytě v Družstevní ulici. Po několikatýdenní hospitalizaci v nemocnici si jako svůj druhý domov zvolila místo, kde nalezla kvalitní péči. „Vozík, o který by se přidržovala, ale odmítá. Naše oslavenkyně totiž říká, že ještě není stará. A tak si vykračuje pouze s hůlkou a všem nám hraje na piano. A noty čte bez brýlí. Je obdivuhodná,“ vypráví vedoucí domova Jitka Věrnochová.

„Všichni si z vás bereme příklad,“ ocenil elán a pozitivně laděnou mysl starosta Ladislav Chlupáč, který dlouholeté učitelce hudby přišel osobně poblahopřát spolu s vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu Renátou Jurkovou. A nezůstalo pouze u slov. Paní Šumové zahrál na kytaru nejen starosta společně s hudebníkem Ádou Škardou, ale i žáci a pedagogové základní umělecké školy, v níž strávila čtyři desítky let profesního života.

 


Mohlo by vás také zajímat

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU