Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Průjezd zakázán! Městská policie kontrolovala projíždějící kamiony

mp litomerice 2017 miniNa zákaz průjezdu nákladních aut centrem Litoměřic včera dohlížela městská policie. Jeho dodržování kontrolovala hlídka u městského hřbitova v odpoledních hodinách. Žádný z prověřených řidičů nákladních automobilů nad 12 tun však zákaz neporušil. „Během dvou hodin hlídka zkontrolovala čtyři vozidla s hmotností nad 12 tun. Všichni řidiči se prokázali dodacím listem umožňujícím vjezd do města, ať už pro staviva, mrazírny či jiné místní podniky. V dozorování zákazu tranzitu však budeme pokračovat i nadále,“ informoval velitel Městské policie Litoměřice Ivan Králik.

 

Hlídky městské policie dlouhodobě kontrolují také vozidla projíždějící. „Pokud má hlídka důvodné podezření pro porušení zákazu tranzitu, projíždějící vůz odstaví a kontroluje na místě. Pochopitelně se však může stát, že některý řidič zákaz poruší a naší kontrole unikne. Z důvodu kapacity hlídek není možné vysledovat všechny,“ dodal velitel Ivan Králik.

Kdo tedy do centra může a kdo nikoliv? Zákaz omezuje automobily s hmotností nad 12 tun. Neplatí však pro dopravní obsluhu, tedy pro vozidla zásobování, zdravotního a údržbářského charakteru a auta, jejichž řidiči či provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost.

„V praxi to znamená, že řidiči nákladních vozidel nad 12 tun jedoucí například od České Lípy v rámci dálkové přepravy musejí na kruhovém objezdu Na Kocandě odbočit vlevo po silnici I. třídy I/15 a vyjet kolem vlakového nádraží ven z města přes Tyršův most. Obdobně je tomu i ze strany opačné, kdy u Lovosic a před mostem generála Chábery umístěné dopravní značení usměrňuje vozidla „TRANZIT“ opět na silnici I. třídy směrem na Terezín a k Tyršově mostu s možností pokračování na Českou Lípu, popř. Křešice,“ doplnila tisková mluvčí města Litoměřice Eva Břeňová.


Mohlo by vás také zajímat

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU