Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Operní pěvkyně zpívaly na koncertu pro hospic

operampPotleskem ve stoje odměnilo publikum včera v Kulturním a konferenčním centru v Litoměřicích trio operních zpěvaček. Cyklus společných, ale i sólových vystoupení zakončily Andrea Kalivodová, Tereza Mátlová a Pavlína Senić písní Hallelujah. Sólistky opery Národního divadla si letos pozval Nadační fond Kalich na již šestý ročník benefičního koncertu pořádaného ve prospěch Hospice sv. Štěpána.

Jeho ředitelka převzala na konci koncertu od předsedy správní rady NF Kalich Alexandra Vondry šek na 53 tisíc korun. Přesně tolik totiž činil výtěžek ze vstupného. Dalších 200 tisíc korun předal za město místostarosta Pavel Grund.

„Věřím, že i tentokrát výtěžek z koncertu pomůže zařízení, které poskytuje služby na vysoké úrovni, a to jak po profesionální, tak i lidské stránce,“ konstatoval předseda správní rady NF Kalich Alexandr Vondra. Koncertu přítomným zaměstnancům hospice poděkoval i starosta Ladislav Chlupáč. „Finance využijeme na léky pro naše klienty,“ uvedla ředitelka Marková, která se zmínila i o novinkách, jimiž hospic v poslední době přináší. Kromě úspěšného rozjezdu domácí hospicové péče je to například i služba psychologa, který pomáhá nejen těžce nemocným lidem, ale i jejich rodinám vypořádat se s těžkou životní situací, do které se dostali.

Koncert pro hospic se uskutečnil v rámci Litoměřického kulturního léta s finanční podporou města Litoměřice.


Mohlo by vás také zajímat

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU