Litoměřická nemocnice otevřela zrekonstruovanou dětskou JIP

jipmpVedení Městské nemocnice v Litoměřicích dnes představilo zrekonstruovanou dětskou jednotku intenzivní péče. Pracoviště, které od začátku července procházelo rekonstrukcí, tak znovu zahájilo provoz.

 

„Modernizace dětské JIP zahrnovala především vybudování dosud chybějícího centrálního stanoviště pro personál,“ vysvětlil hlavní cíl rekonstrukce Miroslav Janošík, vedoucí oddělení rozvoje, zdravotnické techniky a veřejných zakázek nemocnice. Součástí prací byla také nová výmalba, nové podlahy a zejména rekonstrukce sociálního zařízení, a to včetně vybudování dosud chybějícího sprchového koutu. Pracoviště dětské JIP bylo rovněž vybaveno novým nábytkem, včetně nové kuchyňské linky.
Zároveň byla v centrální chodbě 5. patra dětského oddělení položena nová podlahová krytina, byly nové natřeny dveřní zárubně. U jednoho z pokojů došlo k rozšíření vstupu z důvodu pohodlnější manipulace s lůžkem. „Pro zvýšení komfortu osob doprovázejících naše dětské pacienty byla zřízena čajová kuchyňka přístupná z hlavní chodby oddělení,“ zmínil další důležitý fakt Janošík.
Práce stály zhruba 1,2 miliónu korun, z čehož přibližně 900 tisíc připadlo na stavební práce a 300 tisíc na interiérové vybavení, včetně dřevěných atypií. „Všechny prostředky byly hrazeny ze zdrojů nemocnice, 80 tisíc korun bylo použito z finančních darů několika dárců,“ doplnil informaci Radek Lončák, předseda správní rady nemocnice.
Modernizace části dětského oddělení proběhla dle architektonického návrhu Ing. arch. Nadi Richterové.
Tajemník Městského úřadu Litoměřice Milan Čigáš předal u této příležitosti dětskému oddělení háčkované chobotnice jako dárek pro malé pacienty. Na jejich výrobě se podíleli zaměstnanci městského úřadu v rámci projektu dobrovolnictví.

(Text Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality nemocnice
Foto Eva Břeňová, tisková mluvčí města Litoměřice)

 

NAHORU