Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Město rozhodlo o finanční podpoře pro nové sportoviště i fotbalový klub

mestompTaké kasárny pod Radobýlem dostanou šanci pro nové využití. Vedle kasáren Dukelských hrdinů, kde vznikne nové zázemí sportovních klubů, má v budoucnu dojít k revitalizaci sportoviště právě v kasárnách pod Radobýlem.

 

„Město na mimořádném zasedání zastupitelstva rozhodlo o příslibu finanční spoluúčasti s futsalovým klubem Gardenline na vzniku nového fotbalového hřiště s umělým povrchem (umělá tvára). To budou kromě tohoto klubu moci využívat také jiné sportovní kluby, veřejnost či školy. Při žádosti jsme zohledňovali i skutečnost, že prostor v kasárnách pod Radobýlem je jediné místo, kde může v Litoměřicích vzniknout hřiště těchto rozměrů, navíc jde o revitalizaci prostoru pro sport využívaného i v minulosti,“ vysvětlil místostarosta Litoměřic Karel Krejza.

Fotbalové hřiště ale není jediný povrch, který bude sportovcům v kasárnách pod Radobýlem k dispozici. „V plánu je i výstavba běžeckého a atletického oválu. Celková částka, se kterou projekt počítá, dosahuje výše 26 milionů Kč. V případě poskytnutí podpory od ministerstva školství a tělovýchovy pokryje dotace MŠMT necelých 16 milionů. Město přislíbilo spoluúčast ve výši 5 milionů Kč, zbytek prostředků uhradí klub Gardenline,“ dodala vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Andrea Křížová.

Kromě finanční podpory vzniku nového sportoviště město přispěje také FK Litoměřicko, a to částkou 200 tisíc Kč. Klub o tyto prostředky požádal v souvislosti s postupem své mládeže do vyšších soutěží, které s sebou nesou vyšší finanční nároky.


Mohlo by vás také zajímat

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU