Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Úředník na kole: Cyklistikou ku zdraví i za lepší město

urednikkolompZaměstnanci litoměřického městského úřadu v létě podporují cyklistiku. A právě pro ně je připravena akce s názvem "Úředník na kole“. Připojit se k ní může každý, kdo v termínu od 1. června do 31. srpna využije ke své přepravě kolo. Ať to bude k cestě do práce nebo i v rámci odpoledních a víkendových či dovolenkových aktivit.

„Účastníci akce mohou mít dobrý pocit z toho, že pro své zdraví něco udělali, podpořili cyklistiku jako zdravou a šetrnou formu pohybu a pomohli najít slabá místa jak ve městě, tak v podmínkách pro cyklisty. Ti, kteří na kolo během 92 dnů prázdnin usednou alespoň 25 krát, budou navíc zařazeni do slosování o zajímavé ceny,“ vysvětlila záměr akce Tereza Kalinová za Zdravé město Litoměřice.

Cyklistiku zaměstnanců městského úřadu se snaží podporovat i nadnárodní projekt MOVECIT, v rámci kterého úřad v letošním roce pořídil opěrné oblouky na kola, plánuje nákup elektrokol a zřízení zázemí pro cyklisty. Město Litoměřice je jedním z deseti středoevropských partnerů projektu a jeho prostřednictvím získává na uvedené aktivity 85% dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj (program Interreg CENTRAL EUROPE).

Foto nahoře:
Tajemník úřadu Milan Čigáš a koordinátorka projektu Zdravé město Litoměřice Rita Vlčková při předání ceny vedoucí živnostenského úřadu Marcele Škrancové, která skončila jako druhá. (Eva Břeňová)

Foto dole:
Vítěz soutěže Michal Černý při příjezdu na úřad v Pekařské ulici. (Eva Břeňová)


Mohlo by vás také zajímat

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU