Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Které letní akce mají letos od města udělenou výjimku z nočního klidu?

hasicslMěsto Litoměřice má veřejný pořádek regulovaný obecně závaznou vyhláškou č. 2/2017, která mimo jiné upravuje také dobu nočního klidu na základě zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, kdy se jedná o její zkrácení v době konání významných tradičních slavností. Zastupitelé letos při veřejných zasedáních schválili zkrácení nočního klidu pro tyto letní akce roku 2017:

Vinobraní, Pivní slavnosti, Hasičské slavnosti, Litoměřický kořen, Hudební léto, Festival Incendio, Litoměřické svátky hudby, DCP hudební festival, Projekce v letním kině, Benefiční akce na podporu skateparku SAVE-SKATE III a Hudební večery v Biskupském pivovaru.

Nové zákony upravují od července také noční provoz předzahrádek. „Předzahrádky byly již v říjnu 2015 vyjmuty z působnosti hygienických stanic, když bylo novelou zákona o ochraně veřejného zdraví stanoveno, že se z hlediska hygieny nepovažují za součást provozovny. Neprovádí se tedy měření hluku. Zahrádky nově řeší dva zákony o přestupcích. Od 1. července 2017 se tak přestupku může dopustit i fyzická osoba podnikající a právnická osoba,“ vysvětlila Martina Skoková, vedoucí odboru kanceláře starosty a tajemníka.

Posouzení, zda k rušení nočního klidu dochází, je tak na přivolané Polici ČR nebo městské policii. Ze zákonů tedy vyplývá, že zatímco dříve by museli příslušníci pokutovat jednotlivé osoby sedící na předzahrádce, nyní mohou dát pokutu provozovateli restaurace.


Mohlo by vás také zajímat

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU