Muzeum křišťálových doteků je otevřeno. Červenou pásku střihla Marta Kubišová

e prohlidka maleV Litoměřicích bylo 25. května otevřeno Muzeum křišťálových doteků. Litoměřický sklář Jan Huňát v něm vystavuje zhruba tři desítky dlaní významných světových i českých osobností. Dotknout se tak můžeme ruky zachránce židovských dětí sira Wintona, prezidenta Havla, bývalé ministryně zahraničních věcí USA Madelaine Albrightové, ale i fenomenálních hokejistů Jágra nebo Haška, případně zpěvačky Anastacie či muzikanta Ringo Starra.

"Bylo mým přáním otevřít v rodném městě vlastní muzeum. Díky vstřícnosti města, které mi pronajalo reprezentativní prostory v historickém jádru Litoměřic, se sen stal skutečností," uvedl sklář Jan Huňát u příležitosti slavnostního otevření muzea, kterého se zúčastnila i zpěvačka Marta Kubišová. Právě její otisk ruky rozšíří vystavené křišťálové exponáty. "Pozvání do Litoměřic jsem ráda přijala, je to krásné město a těší mě, že moje dlaň se ocitne v tak vybrané společnosti," prohlásila několikanásobná zlatá slavice.

Otevření Muzea křišťálových doteků s překrásným výhledem na katedrálu sv. Štěpána uvítali i akci přítomní starosta Ladislav Chlupáč společně s místostarosty Karlem Krejzou a Pavlem Grundem. "Pro nás je v ČR zcela unikátní muzeum Jana Huňáta vítaným produktem vedoucím k obohacení turistického ruchu. Věříme, a majiteli muzea to z celého srdce přejeme, že návštěvníky zaujme," shodli se představitelé města.

Muzeum je otevřeno každý den, kromě pondělí, od 10 do 17 hodin. 

Text Eva Břeňová, Foto Anna Hrochová 

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU