Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Ministerstvo ocenilo kvalitu litoměřického úřadu prvním místem v kraji

privetivympMěstský úřad v Litoměřicích získal nálepku nejpřívětivějšího úřadu v Ústeckém kraji. Cenu od zástupců Ministerstva vnitra si včera v Benešově převzal starosta Ladislav Chlupáč společně s tajemníkem úřadu Milanem Čigášem. Na druhém místě se umístil Děčín a třetí skončil Most. Celorepublikově získal prvenství Žďár nad Sázavou.

Do soutěže se zapojily dvě třetiny obcí s rozšířenou působností. Starosta Ladislav Chlupáč neskrýval z úspěchu radost. „Byla oceněna dlouholetá kvalitní páce celého kolektivu zaměstnanců úřadu, neboť každým rokem hledáme společně další cesty vedoucí k vylepšení fungování úřadu ve prospěch uživatelé jeho služeb, tedy našich občanů,“ konstatoval starosta města, jehož příklady dobré praxe byly hned v několika případech prezentovány v brožuře Ministerstva vnitra. Konkrétně šlo o zavedení bezplatné právní poradny pro obyvatele města i okolí a zřízení Czech POINT v budově městské nemocnice. Zaujaly i prorodinné dny, kdy úřad nabízí pro své zaměstnance a zejména pro jejich děti program ve svátečních dnech, kdy mají úřady ještě otevřeno, ale školy a školky již mají prázdniny. Jde o krok vedoucí ke slaďování pracovního a rodinného života. Jmenovat ale lze i novou elektronickou úřední desku, zvýšení informovanosti občanů prostřednictvím aplikace Mobilní rozhlas, sociálních sítí, webových stránek města apod.

Vyhodnoceny byly v soutěži odpovědi na 56 otázek. Kritéria hodnocení byla rozdělena do pěti kategorií: dostupnost úřadu pro občany, transparentnost úřadu, jeho komunikace, řízení kvality ve veřejné správě a další aktivity. „Naprostou většinu požadovaných služeb náš úřad nabízí. Další novinky připravujeme,“ dodal tajemník Milan Čigáš.

 

 


Mohlo by vás také zajímat

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU