Nové televizory pořídilo město pro litoměřickou LDN

ldntelevizeTři nové televizory s úhlopříčkou 43 palců teď slouží pacientům litoměřické léčebny pro dlouhodobě nemocné (LDN). Město přispělo na jejich pořízení za účelem zvýšení komfortu pacientů litoměřické nemocnice.

„LDN je důležitou součástí nemocnice. Uvědomujeme si, že pacienti zde často leží delší dobu a čas jim může běžet o to pomaleji. Proto doufáme, že jim sledování televize přímo na pokoji pomůže k odreagování,“ uvedl při předání místostarosta Grund a přislíbil, že v rámci komunitního plánování je s televizemi pro pacienty litoměřické nemocnice počítáno i do budoucna. Zastupující vrchní sestra LDN Ludmila Vrbová tento dar také ocenila: „Ač mají naši pacienti řadu aktivit, jako třeba práce v ergodílně nebo možnost kdykoli si zapůjčit knihy v knihovničce na oddělení, je pro mnohé z nich sledování televize vítanou aktivitou. Za tento dar, který přispěje ke zpříjemnění prostředí našeho oddělení a pacientům pomůže ukrátit čas na lůžku, proto velmi děkujeme.“

Tři nové televize budou umístěny přímo na pokojích pacientů, a to vždy po jedné na stanicích D, B a na stanici následné péče. Televizory nemocnice umístí do pokojů s ohledem na skladbu pacientů a aktuální potřebu. Finanční příspěvek Města Litoměřice na nákup těchto 3 televizorů byl ve výši 20.000,- Kč. Dalších osm televizí z komunitního plánování získala litoměřická nemocnice pro své dětské oddělení již v loňském a předloňském roce.

Text: Naděžda Křečková, Anna Hrochová

Foto: Naděžda Křečková

NAHORU