Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Vinařské Litoměřice začínají zítra v domě kultury a hradu

vinarskempMilujete kvalitní vína a cimbálovku Jožky Šmukaře? Pak neváhejte a přijďte v pátek 21. a v sobotu 22. dubna (vždy 10 – 19 hodin) do domu kultury na již 15. ročník „Vinařských Litoměřic“, které se právem řadí mezi nejprestižnější vinařské akce pořádané v České republice.

Do Litoměřic se opět sjede několik desítek vinařů především z Čech a Moravy, ale i ze zahraničí, aby na svých degustačních stáncích v domě kultury a hradu představili to nejlepší, co vyrobili. Tradiční bude i sobotní doprovodný program výstavy – “Víno a zdraví” a “Víno a pokrmy”, kde odborníci z řad lékařů přednáší své poznatky o vlivu vína na lidský organismus.

Výstava byla zařazena mezi nejprestižnější akce kraje a hrdě nese název „Rodinné stříbro Ústeckého kraje“. Každoročně se těší velkému zájmu návštěvníků. „Loňského ročníku se zúčastnilo přes šedesát vystavovatelů a více než čtyři tisíce návštěvníků,“ připomněl Pavel Kacerovský, jednatel Ortopedického centra Ústí nad Labem, které je pořadatelem Vinařských Litoměřic.

Součástí výstavy je soutěž vín, která se uskutečnila na konci března v hotelu Koliba. V pátek 21. dubna začnou být od 16 hodin předávány zlaté a stříbrné medaile letošního ročníku, stejně jako pohár pro šampiona výstav.

Odbornými garanty výstavy jsou Cech českých vinařů a Vinařský fond ČR. Generální partner výstavy je Ústecký kraj. Hlavní partneři jsou Vinařský fond ČR, Ministerstvo zemědělství ČR, Cech českých vinařů, Agrární komora ČR, města Litoměřice a Ústí nad Labem.


Mohlo by vás také zajímat

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU