Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Zápisy do mateřských škol proběhnou začátkem května. Kapacita je dostačující

burza zs mp„V mateřských školách disponujeme letos 167 volnými místy. Kapacita je s ohledem na demografický vývoj prozatím dostačující,“ vysvětlila vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu Litoměřice Andrea Křížová.  

Zápisy do deseti litoměřických školek proběhnou 2. a 3. května od 13 do 16 hodin. Nově se v číslech projeví také povinná předškolní docházka. „Tento fakt nijak významně kapacitu v posledních ročnících školek neovlivní, prakticky se totiž týká jen mizivého procenta dětí. Většina dětí, které nejsou přihlášených v našich školkách, se totiž již vzdělává v jiných předškolních zařízeních,“ uklidnila Monika Mejtková, ředitelka příspěvkové organizace Mateřská škola Litoměřice, která pod sebe slučuje všech 11 mateřských škol zřizovaných městem.

Povinná předškolní docházka dává šanci umístit děti do školek i rodičům, kteří se své potomky rozhodli neočkovat. „Školky budou nově přijímat neočkované děti, ale pouze ty, které do 31. srpna 2017 dosáhnou věku 5 let. Pro ně je totiž předškolní vzdělávání povinné,“ upřesnila Andrea Křížová.

Ve školkách zřizovaných městem se třída běžného typu naplní do počtu 24, třída s upraveným vzdělávacím programem do počtu 14 dětí na základě vyhlášky o předškolním vzdělávání.

Zápisy proběhnou ve stejný termín v Litoměřicích i na soukromých školkách LINGUA UNIVERSAL a MŠ Dětský koutek s. r. o..


Mohlo by vás také zajímat

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU