Tento web používá pro přihlašování uživatelů a k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Tazatelé šetří spokojenost obyvatel s životem v Litoměřicích

setreni spokojenosti male

Jsou občané Litoměřice spokojeni s životem ve městě? Odpověď by mělo přinést dotazníkové šetření, které odstartovalo dnešním dnem. Zaměřuje se na otázky životního prostředí, kulturních a sportovních možností ve městě, spokojenosti s městským úřadem, městskou policií a dalších. „Oslovování občanů bude probíhat zejména na ulicích, ale také přímo v domácnostech města. Očekává se, že z celkového počtu obyvatel starších 18 let bude získáno 500 správně vyplněných dotazníků dle předem stanoveného klíče, aby bylo dosaženo reprezentativního vzorku obyvatel. Tazateli jsou proškolení členové zastupitelstva mládeže a dobrovolníci spolupracující s městem, kteří se při začátku každého rozhovoru prokážou tazatelským průkazem,“ vysvětlila Rita Vlčková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice, které šetření připravilo spolu s neziskovou organizací CI2, o. p. s.

Šetření potrvá do 6. dubna a navazuje na obdobné akce z let 2007, 2011. Srovnatelné šetření probíhá i v jiných městech ČR a jejich výsledky lze najít na webových stránkách http://indikatory.ci2.co.cz.

Výsledky předešlých měření z Litoměřic jsou na webu http://zdravemesto.litomerice.cz/indikatory-ur/spolecne-evropske-eci.html

Výsledky dotazníkového šetření budou představeny v červnu 2017.
Šetření probíhá v rámci projektu Mobilita 21 podpořeného ze Státního fondu životního prostředí MŽP. 


Mohlo by vás také zajímat

Hrad Litoměřice
Chcete vědět víc ? +

Hrad Litoměřice

Informační centrum
Chcete vědět víc ? +

Informační centrum

Divadlo K.H. Máchy
Chcete vědět víc ? +

Divadlo K.H. Máchy

Městská sportovní zařízení
Chcete vědět víc ? +

Městská sportovní zařízení

NAHORU