Jako první v roce 2017 se v litoměřické nemocnici narodil František

miminkompFrantišek Vilam je v Litoměřicích prvním miminkem narozeným v roce 2017. Jeho maminka, Blanka Koutková z Lovosic, ho v litoměřické porodnici přivedla na svět 4. ledna ve 4.27 hodin. Chlapec po porodu vážil 2,92 kg a měřil 50 cm. Františkovi a jeho mamince přišli v pátek 6. ledna pogratulovat předseda správní rady nemocnice Radek Lončák, člen správní rady Jaroslav Pršala a manažerka pro nelékařské zdravotnické obory Lenka Kalábová. Prvnímu letošnímu miminku předali zlatý řetízek s přívěskem a mamince květinu. „Přejeme, ať vám syn dělá samou radost a celé rodině hlavně hodně zdraví. A samozřejmě nás velmi těší, že jste si pro tento důležitý životní okamžik vybrala právě naši porodnici,“ popřál Radek Lončák.

„Rodila jsem u vás i první dítě a v obou případech jsem byla moc spokojená. Vaše porodnice je úžasná,“ reagovala Blanka Koutková, která je sama porodní asistentkou. Dále prozradila, že František dostal jméno po dědečkovi a doma se na něj kromě tatínka těší ještě tříletý bratr Jiřík.

V litoměřické porodnici se v roce 2016 narodilo 329 chlapečků a 294 holčiček. Nejčastějšími jmény chlapců narozených v loňském roce byly Jakub, Matyáš a Jan, u holčiček pak Eliška, Anna a Sofie.

(Text a foto: Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality nemocnice)

NAHORU