Přípravy Hasičských slavností 2017 právě začaly

hasicske slavnostimpPo třech letech se příští rok v červnu vrátí do Litoměřic celorepublikové hasičské slavnosti. První schůzka organizačního týmu se v kanceláři starosty Ladislava Chlupáče uskutečnila tento týden. Přípravy na velkolepý sraz hasičů s očekávanou třicetitisícovou návštěvností, jehož organizátorem je Sdružení pro obnovu hasičských tradic, tak oficiálně byly zahájeny. Hasičské slavnosti 2017 se uskuteční v pátek 9. a v sobotu 10. června. Půjde již o 7. ročník akce, kterou se hejtman Oldřich Bubeníček chystá zařadit mezi „Rodinné stříbro Ústeckého kraje“. „I tentokráte se mohou návštěvníci těšit na přehlídku historické i současné hasičské techniky na výstavišti Zahrada Čech, na sobotní velkolepý průvod na Mírovém náměstí a prezentaci složek Integrovaného záchranného systému na vodě i ve vzduchu. Slavnosti i tentokráte vyvrcholí na Lodním náměstí hasičskou fontánou a ohňostrojem,“ informovala místopředsedkyně organizačního štábu Alena Borlová s tím, že jako překvapení bude přichystána řada novinek.

Myšlenka hasičských slavností se zrodila před 20 lety. „Tehdy jsme slavili 100. výročí Sboru dobrovolných hasičů v Podsedicích. Když jsme viděli, kolik lidí přijelo, s jakou technikou a jak obrovské nadšení akce vzbudila, dostali jsme nápad uspořádat ji v Litoměřicích v okresním měřítku. Postupem let jsme se propracovali až k celorepublikovému rozsahu,“ zavzpomínal na počátky akce otec myšlenky a předseda organizačního výboru Jindřich Hejduk. O jejím významu svědčí fakt, že příštímu ročníku již nyní vyjádřili podporu kromě starosty Litoměřic a hejtmana i generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR a starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

 

Text pod foto: Organizační štáb Hasičských slavností 2017 se prvně sešel v kanceláři starosty Litoměřic. Zleva Mgr. Ladislav Chlupáč, starosta města Litoměřice, Iveta Holubová, místopředsedkyně Sdružení pro obnovu hasičských tradic, Jindřich Hejduk, předseda Sdružení pro obnovu hasičských tradic, plk. JUDr. Helena Pšeničková, Policie ČR - ředitelka územního odboru Litoměřice, Mgr. Jan Aulický, ředitel kanceláře starosty SHČMS, Alena Borlová, místopředsedkyně Sdružení pro obnovu hasičských tradic, Ing. Karel Richter, starosta SHČMS, Ing. Luboš Trojna, vedoucí odboru kancelář hejtmana Ústeckého kraje, Vlastimil Studený, vedoucí organizačního odd. MV - generálního ředitelství HZS ČR, plk. Ing. Roman Vyskočil, ředitel HZS Ústeckého kraje, Ing. Pavel Grund, místostarosta města Litoměřice, plk. Mgr. Josef Slavík, náměstek generálního ředitele HZS ČR, plk. Ing. Boleslav Lang, HZS ČR - ředitel územního odboru Litoměřice

hasicske slavnostivp

NAHORU