Šestý ročník fotosoutěže k Českému středohoří má své vítěze

fotoporotvitezmpSnímky přibližující krásu obdivovaného Českého středohoří, staveb a života v něm ukazuje výstava, která je až do konce října k vidění v Hradu Litoměřice. Jde o soubor více než dvou desítek fotografií zaslaných do 6. ročníku soutěže „Život a cestovní ruch v Českém středohoří“, které porota označila za nejzdařilejší. Celkem bylo přihlášeno pět desítek děl od sedmnácti autorů.

   Slavnostní vyhlášení výsledků spojené s vernisáží výstavy se v hradu uskutečnilo v sobotu 1. října za účasti řady autorů. Zároveň byli představeni ti, jejichž díla vyhrála. V kategorii A jednotlivých snímků obsadil v nezávislém hlasování porotců první a překvapivě i druhé místo Zbyněk Nezbeda z Litoměřic s fotografiemi vinic a sadů. Třetí skončila Litoměřičanka Jarmila Kacarová se snímkem nazvaném Cestou na Kočku. Kategorii B vyhrál se sérií fotografií „České středohoří je krásné, rozmanité a nedoceněné“ Jiří Volf z Třebenic.

   „Nejúspěšnější snímky 6. ročníku budou k vidění i v listopadu, a to ve fotogalerii litoměřické nemocnice,“ informoval předseda skupiny FotoporoT a litoměřický zastupitel Petr Hermann.

  Fotosoutěž „Život a cestovní ruch v Českém středohoří“ organizuje skupina nezávislých fotografů FotoporoT ve spolupráci s Centrem cestovního ruchu Litoměřice od roku 2009. Vítězné snímky z předchozích ročníků najdete na www.e-fotosoutez.cz

 

Absolutním vítězem 6. ročníku fotosoutěže se stal Zbyněk Nezbeda z Litoměřic (u vítězného snímku, jehož je autorem).

fotoporotvitezvp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Třetí místo v kategorii jednotlivých snímků obsadila litoměřická fotografka Jarmila Kacarová. Na snímku s moderátorem vernisáže Miroslavem Zimmerem a předsedou skupiny FotoporoT Petrem Hermannem (uprostřed).

fotoporotkacarovavp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorii sérií vyhrál Jiří Volf z Třebenic.

fotoporotserievp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vernisáž zpestřilo hudební vystoupení pedagožky a žákyně ZUŠ Litoměřice.

fotoporotvystoupenivp

fotoporotdivacivp

NAHORU