V rámci Dětského dne bez úrazů si děti prohlédly sanitku

dtsk den bez urazmpMěstská nemocnice v Litoměřicích se i v letošním roce aktivně zapojuje do akcí zaměřených na bezpečnost dětí. Naposledy šlo o projekt s názvem „Dětský den bez úrazů“ probíhající pod záštitou Zdravého města Litoměřice. Naše nemocnice poskytla pro tento projekt nejnovější sanitu dopravní zdravotní služby a řidič Karel Nacke seznamoval ve středu dne 20. dubna 2016 celé dopoledně děti s prací dopravní zdravotní služby a s možnostmi, které moderní vybavení sanitky nabízí.

Děti si, jako již tradičně, poté mohly sanitku a její vybavení důkladně prohlédnout a vyzkoušet si na vlastní kůži například transportní křeslo nebo transportní lehátko. S velkým nadšením si vyzkoušely i posezení za volantem nebo v části vozu určené přepravovaným pacientům. Z jejich reakcí bylo patrné, že je tato možnost velmi zaujala.

Projekt Dětský den bez úrazu probíhá každým rokem a je určen pro žáky druhých tříd základních a speciálních škol. Jedná se o preventivní akci organizovanou v rámci kampaně "Národní dny bez úrazů 2016". Akce probíhá na Dětském dopravním hřišti v Jiráskových sadech a účastní se jí všechny složky integrovaného záchranného systému. Cílem je ukázat litoměřickým druhákům význam a vzájemnou součinnost všech složek IZS a jejich nenahraditelnou funkci v celém systému.

(Text a foto Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality nemocnice)

NAHORU