Dětské oddělení nemocnice dostalo pět nových televizí

telkampPět televizí s úhlopříčkou 24“ převzali ve středu 13. dubna od starosty Ladislava Chlupáče, místostarosty Pavla Grunda, tajemníka Milana Čigáše a vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renaty Jurkové předseda správní rady litoměřické nemocnice Radek Lončák, člen správní rady Vladimír Kestřánek, primář dětského oddělení Vladimír Bárta a vrchní sestra dětského oddělení Božena Haufová. Tyto televizory byly pořízeny z finančního příspěvku Města Litoměřice uvolněného v rámci komunitního plánování sociálních služeb a jsou určeny pro zvýšení komfortu dětských pacientů litoměřické nemocnice.

„Naše nemocnice vítá jakýkoli dar, který pomáhá zvýšit komfort pro naše pacienty,“ zahájil setkání Radek Lončák. „Jsme rádi, že jsme mohli přispět k dobré věci. Je známo, že kdo si hraje, nezlobí. A nemocným dětem běží čas pomaleji, takže je potřeba, aby se odreagovaly. A my doufáme, že jim tyto televize pomohou překonat čas strávený v nemocnici,“ doplnil starosta Chlupáč.
S poděkováním se přidala také vrchní sestra dětského oddělení Božena Haufová: „Pro děti, které jsou upoutány na lůžko a za chvíli už neví, jak by se zabavily, je televize vítaným prostředkem, který jim tento čas ukrátí. Proto za tento dar za celé naše oddělení i za naše pacienty velmi děkujeme. A doufáme, že se k těmto televizím budou naši pacienti a jejich doprovod chovat tak, jako by byly jejich vlastní, aby nám dlouho vydržely.“

Pět nových televizí bude umístěno na pokojích, které jsou uzpůsobené pro pobyt dětí spolu s doprovázející osobou. Dva přijímače budou umístěny na stanici velkých dětí a tři na stanici kojenců. Finanční příspěvek Města Litoměřice na nákup těchto 5 televizorů byl ve výši 20.000,- Kč. Další tři televize z komunitního plánování získala litoměřická nemocnice pro své dětské oddělení již v loňském roce. (nk)

Na společné fotografii: zleva Renata Jurková, Ladislav Chlupáč, Pavel Grund, Božena Haufová, Radek Lončák, Vladimír Bárta, Milan Čigáš, Vladimír Kestřánek

NAHORU