Amy je v Litoměřicích miminkem roku 2016

mimimp kopiePrvní miminko roku 2016 na Litoměřicku se narodilo v Městské nemocnici v Litoměřicích. V 6.50 hodin prvně spatřila svět se svými 49 centimetry a téměř třemi kilogramy Amy. Téhož dne zde přišla na svět další holčička a po ní i chlapeček. Amy a jejím šťastným rodičům dnes přišli v nemocnici přát štěstí a předat na památku zlatý řetízek s přívěskem zástupci nemocnice v čele s předsedou správní rady Radkem Lončákem, členem správní rady Vladimírem Kestřánkem a manažerkou pro nelékařské a zdravotnické obory Lenkou Kalábovou.

„Holčičku jsme si moc přáli,“ přiznala maminka, osmnáctiletá Aneta Ofnerová z Litoměřic. Její partner Ladislav Tirpák spokojeně souhlasil. „Už se moc těšíme na naše společné bydlení v Brozanech nad Ohří, kam se budeme stěhovat již za několik dní,“ nastínil plány mladé rodiny novopečený tatínek.

V roce 2015 se v litoměřické porodnici narodilo 671 miminek, z toho 356 chlapečků a 315 holčiček. Nejčastějším jménem chlapeckým jménem byl Adam, kterého následovali Jan, Vojtěch a Jakub. Z dívčích jmen se nejvíce líbila Anna, Barbora, Veronika a Amálie.

mimivp kopie

NAHORU